Главная страница » Магазин » 8000608645 MC001648,DC Axial Fan, 12 V, Square, 80 mm, 25 mm, Ball Bearing, 33 CFM Hirschmann
8000608645 MC001648,DC Axial Fan, 12 V, Square, 80 mm, 25 mm, Ball Bearing, 33 CFM Hirschmann
8610,00 ₽
Артикул:
8000608645
Категории: DC (постоянный ток), Вентиляторы постоянный ток, Постоянный ток
Описание
The MC001648 from Multicomp is GR487 rated dustproof and waterproof axial fan for salt spray environment. It has dimension of 80mm x 80mm x 25mm and weight of 28g. Typical application includes telecom/inverter/outdoor LED lighting.
— Supply voltage is 12VDC
— 2600rpm speed and 33CFM airflow
— 2 ball bearing
— Static pressure is 0.11inch-H2O
— Noise is 28dBA
— Meets GR-487-CORE(2000), section3.34.1 salt fog test procedure
— Multicomp products are rated 4.6 out of 5 stars
— 12 month limited warranty *view Terms & Conditions for details
— 96% of customers would recommend to a friend
| Вес, г | 107 |
| Supply Voltage | 12VDC |
| Bearing Type | Ball Bearing |
| Air Flow — CFM | 33CFM |
| Air Flow — m3/min | 0.935m³/min |
| Fan Frame Size | 80mm |
| Fan Frame Type | Square |
| Noise Rating | 28dBA |
| Power Connection Type | 2 Lead Wires |
| Rated Speed | 2600rpm |
| Flow Rate — Imperial | 33CFM |
| Flow Rate — Metric | 56.1m³/h |
| Voltage Type | DC |
| Supply Voltage VDC | 12V |
Детали
| Бренд | Multicomp |
|---|
