8005748980 RG125-19/18N, FAN BLOWER CF 180X40MM 48VDC Hirschmann
15140,00 ₽
Critical Medical Products ebm-papst Critical Medical Products are designed to meet the complex requirements encountered in the medical technology field, including compact sizes, efficiency, and quiet operation. ebm-papst has engineered a wide range of fans and motors that are compact, efficient, and virtually silent, delivering the precision needed while keeping patient comfort top of mind. ebm-papst fans and blowers are ideal for use in CAT/PET scans (X-ray equipment), hospital beds, medical-related equipment, blood gas analyzers, and CPAP devices. Applications for motors and drives include ventilation and respiratory monitors, MRI/operating tables, imaging machinery, patient lifters, dialysis machines, and respirators. ebm-papst Critical Medical Products are essential components in the medical industry.
| Noise Level | N/A |
| Special Features | N/A |
| Brand | ebm-papst |
| Factory Pack Quantity | 1 |
| Manufacturer | ebm-papst |
| Product Category | Blowers & Centrifugal Fans |
| Product Type | Blowers |
| Subcategory | Fans, Blowers & Accessories |
| ECCN | EAR99 |
| Airflow | 51.5 CFM(1.46 m3/min) |
| Current Type | DC |
| Depth | 180 mm |
| IP Rating | IP20 |
| Operating Supply Voltage | 48 VDC |
| Power Rating | 5 W |
| Type | Radial Blower |
| Operating Temperature | 0 to 75 °C |
| Termination | Lead Wires |
| Category | DC Blower |
| Housing Material | Sheet Steel |
| Maximum Airflow | 51.5 CFM |
| RoHS | Yes |
| Supplier Standard Pack | 1 |
| Voltage Rating | 48 V |
| Единица измерения | шт |
| Bearing Type | Ball |
| Бренд | EBM-PAPST |
|---|
