Главная страница » Магазин » 8006154841 OD4020-24LB, Fan Tubeaxial 24VDC Square – 40mm L x 40mm H Ball 6.5 CFM (0.182m³/min) 2 Wire Leads Hirschmann
8006154841 OD4020-24LB, Fan Tubeaxial 24VDC Square — 40mm L x 40mm H Ball 6.5 CFM (0.182m³/min) 2 Wire Leads Hirschmann
2820,00 ₽
Артикул:
8006154841
Категории: DC (постоянный ток), Вентиляторы постоянный ток, Постоянный ток
Описание
The ORION FANS part OD4020-24LB is a highly efficient DC fan, designed to deliver powerful cooling performance with its compact size of 40x20mm. Featuring reliable ball bearing technology, this fan is built to last and operate smoothly. With a voltage rating of 24V, it is designed for applications that require a higher voltage supply. Despite its small form factor, this fan is capable of maintaining an impressive airflow of 7 cubic feet per minute (cfm), making it suitable for various electronic and cooling applications. Trust ORION FANS to provide you with a reliable cooling solution for your projects.
| Noise Level | 24 dB |
| Special Features | None |
| Размеры рамы,мм | 40×40 |
| Рабочее напряжение,В | 24 |
| Толщина,мм | 20 |
| Питание | 2pin |
| ECCN | EAR99 |
| Power Rating | 1.4 W |
| Operating Temperature | -20 to 80 °C |
| Termination | Lead Wires |
| Category | DC Fan |
| COO | TW |
| Housing Material | Plastic |
| Maximum Airflow | 7 CFM |
| RoHS | Yes |
| Supplier Standard Pack | 1 |
| Voltage Rating | 24 V |
| Единица измерения | шт |
| Частота вращения,об./мин. | 6200 |
| Производительность,м.куб./мин. | 6.5 |
| Шум, дБA | 24.1 |
Детали
| Бренд | Orion Fans |
|---|