Главная страница » Магазин » 8007769545 109R0648J401, DC Fans Axial Fan, 60x60x25mm, 48VDC, 37.4CFM, 5.76W, 44dBA, Ball, 3 Leads, Tach Hirschmann
8007769545 109R0648J401, DC Fans Axial Fan, 60x60x25mm, 48VDC, 37.4CFM, 5.76W, 44dBA, Ball, 3 Leads, Tach Hirschmann
3850,00 ₽
Артикул:
8007769545
Категории: DC (постоянный ток), Постоянный ток
Описание
Use this axial fan from Sanyo Denki to protect your machinery against overheating. It has a fast speed of 7600rpm for powerful cooling.
| Вес, г | 91 |
| Потребляемая мощность, Вт | 5.76 |
| Air Flow | 63m³/h |
| Noise Level | 44dB(A) |
| Series | 9R Type |
| Supply Voltage | 48 V dc |
| Тип подшипника | Ball |
| Размеры рамы,мм | 60×60 |
| Рабочее напряжение,В | 48 |
| Толщина,мм | 25 |
| Brand | Sanyo Denki |
| Manufacturer | SANYO DENKI |
| Packaging | Bulk |
| Product Category | DC Fans |
| Product Type | DC Fans |
| Subcategory | Fans, Blowers & Accessories |
| Features | Tachometer |
| Airflow | 37.4 CFM(1.06 m3/min) |
| Current Type | DC |
| Depth | 25 mm |
| Factory Pack Quantity: Factory Pack Quantity | 80 |
| Noise | 44 dBA |
| Operating Supply Voltage | 48 VDC |
| Power Rating | 5.76 W |
| Termination Style | Wire Leads-3 |
| Type | Axial |
| Operating Temperature | -20…60°C |
| Width | 60mm |
| Enclosure material | plastic |
| Fan efficiency | 63.6m3/h |
| Impeller material | plastic |
| Kind of fan | axial |
| Leads | lead x3 |
| Type of fan | DC |
| Housing Material | Plastic |
| Power consumption | 5.76W |
| speed | 7600 RPM |
| Bearing Type | Ball |
| Current Rating | 0.12A |
| Part # Aliases | 2137796 |
| Pressure Type | 15 mmAq |
| Шум, дБA | 44 |
| Tradename | San Ace 60 |
| AC or DC Operation | DC |
| Maximum Current | 120mA |
| Fan dimensions | 60x60x25mm |
| Fan Speed | 7600rpm |
| Sensor Type | Pulse |
| Cable length | 0.3m |
| Termination Type | Lead Wire |
| Compliance | CSA; TUV; UL |
| Rotational rate/speed | 7600rpm |
| Kind of material | flame retardant |
| Min. insulation resistance | 10MΩ |
Детали
| Бренд | Sanyo Denki |
|---|
