Главная страница » Магазин » 8008651751 KFB0612HAFDB, Fan Motorized Impellers, Frameless 12VDC Round – 60mm Dia Ball 9.2 CFM (0.258m³/min) 4 Wire Leads Hirschmann
8008651751 KFB0612HAFDB, Fan Motorized Impellers, Frameless 12VDC Round — 60mm Dia Ball 9.2 CFM (0.258m³/min) 4 Wire Leads Hirschmann
2410,00 ₽
Артикул:
8008651751
Категории: DC (постоянный ток), Вентиляторы постоянный ток, Постоянный ток
Описание
Frameless Fans
Delta Electronics Frameless Fans offer a 5 to 12V rated voltage range, a 0.1 to 1.1A current rating, and a 2900 to 5500rpm range. These frameless fans are available in blower, mixed flow, and axial frameless models, allowing for a wider range of applications to be explored. Mixed flow fans do well in smaller spaces with less defined outgoing airflow. Blower fans can apply to a small space with a fixed outgoing airflow. Axial fans are ideal for larger spaces. Delta Frameless Fans are ideal for low profile IC cooling, PCE-I card cooling, and graphics card cooling applications.
| Вес, г | 27.67 |
| Series | KFB |
| Рабочее напряжение,В | 12 |
| Толщина,мм | 12 |
| Питание | 4pin |
| Brand | Delta Electronics |
| Manufacturer | Delta Electronics |
| Product Category | Blowers & Centrifugal Fans |
| Product Type | Blowers |
| Subcategory | Fans, Blowers & Accessories |
| Features | Locked Rotor Sensor, Tachometer, PWM |
| Airflow | 9.15 CFM(0.26 m3/min) |
| Current Type | DC |
| Depth | 60 mm |
| Factory Pack Quantity: Factory Pack Quantity | 240 |
| Noise | 36.7 DBA |
| Operating Supply Voltage | 12 VDC |
| Power Rating | 1.8 W |
| Termination Style | Wire Leads |
| speed | 3300 RPM |
| Bearing Type | Ball |
| Pressure Type | 0.634 in H2O |
Детали
| Бренд | Delta Electonics |
|---|
