Главная страница » Магазин » 8044108774 MF25100V2-1000U-A99, Вентилятор осевой, 5В DC, 25x25x10мм, подшипник Vapo, 5,07куб.м/ч, 16дБА () Hirschmann
8044108774 MF25100V2-1000U-A99, Вентилятор осевой, 5В DC, 25x25x10мм, подшипник Vapo, 5,07куб.м/ч, 16дБА () Hirschmann
1470,00 ₽
Артикул:
8044108774
Категории: DC (постоянный ток), Вентиляторы постоянный ток, Постоянный ток
Описание
Dust-Resistant (DR) MagLev Motor Fans
Sunon Dust-Resistant (DR) MagLev Motor Fans are based on magnetic principles/forces that propel the fan and ensure stable rotation over its entire 360° of movement. The design utilizes the attraction of magnetic levitation force and eliminates the wobbling/shaking problems of traditional motor fans. The blades are suspended in the air during rotation so that the shaft and bearing do not come into direct contact with each other, causing friction. These features result in a fan with a low acoustic noise level, high-temperature endurance, and a longer lifespan. Sunon DR MagLev Motor Fans are also RoHS compliant.
| Тип | осевой |
| Вес, г | 22 |
| Выводы | 2 провода |
| Макс. рабочая температура, °C | 70 |
| Материал крыльчатки | термопласт |
| Мин. рабочая температура, °C | -10 |
| Номинальное напряжение питания, В | 5 |
| Номинальный ток, А | 0.065 |
| Тип тока AC/DC | DC |
| Air Flow | 5.09m³/h |
| Noise Level | 16 dB |
| Series | MF |
| Special Features | Middle Speed |
| Supply Voltage | 5 V dc |
| Материал корпуса | термопласт |
| Brand | Sunon |
| Manufacturer | Sunon |
| Product Category | DC Fans |
| Product Type | DC Fans |
| Subcategory | Fans, Blowers & Accessories |
| ECCN | EAR99 |
| Features | Auto Restart |
| Current Type | DC |
| Factory Pack Quantity: Factory Pack Quantity | 500 |
| Power Rating | 0.33 W |
| Termination Style | Wire Leads-2 |
| Type | Axial |
| Operating Temperature | -10 to 70 °C |
| Termination | Lead Wire |
| Category | DC Fan |
| COO | PH |
| Housing Material | Polybutylene Terephthalate |
| Maximum Airflow | 3 CFM |
| RoHS | Yes |
| Supplier Standard Pack | 30 |
| Voltage Rating | 5 V |
| Единица измерения | шт |
| Power consumption | 380mW |
| Part # Aliases | D02026590G-01 |
| Pressure Type | 0.18 in H2O |
| Tradename | MagLev |
| AC or DC Operation | dc |
| Maximum Current | 75mA |
| Воздушный поток, куб.м/ч | 5.07 |
| Макс. рабочее напряжение, В | 6 |
| Мин. пусковое напряжение, В | 2.5 |
| Скорость вращения, об/мин | 9800 |
| Статическое давление, Па | 44.8164 |
| Уровень шума, дБА | 16 |
| Диаметр провода | 28AWG |
| Клacс изоляции | A |
| Особенности | Автоперезапуск |
| Сопротивление изоляции мин., Мом | 10 |
| Тип мотора | бесколлекторный, DC |
Детали
| Бренд | Sunon |
|---|
